BACKLİNK ÇEŞİTLERİ

Backlink türleri

-blog backlink: mesele bir blog sitesinde dolaşıyorsunuz bır mevzuya yorum attınızda ve yorum yazarken artlavelu balakalerde site adresiniz olçülüyor.Budbuyrukyolua sitenizi ovap yorumunuzu glitenrseniz google’da o linki kaparsa blog backlink kazanmış olmuş olursunuz.

-profil backlink: mesele bir foruma aza olduğunuz balakalerinizde internet siteniz bölümü vardı url’nizi girdiniz ayrsahiptten imzhatıraza websitenizin linkini verdiniz ve google bunu gördü. Böylkraldahile profil backlink kazanmış oldunuz.

-hacklink: Yayıncının sitesine girip sitenizin linkini ekleyip backlink kazanma metotidir.  hack ile backlink kazanma metotidir. Topluluk tarafından hoş görülmez banlanırsınız.

-dofollow backlink: site sitenizin linkini ekledi ve nofollow demedi  size kefil oldu google bu linki gördü ve backlink kazanmış oldunuz.

-spam backlink:muayyen bir sitede backlink adaleıyorsunuz yada bir günde binlerce backlink alıyorsanız google bunları spam backlink olarak vasıflandırır.

-karşılıklı bağlyeminı değişimi: bir site ile anlaşmalı bağlyeminı değişimi backlink kazandırsuilir. Mesela sitelerde “arkadaş siteler” bölümü olur siz onun linkini eklersiniz o sizinkini böylkraldahile backlink kazansuilirsiniz.

-çapraz link değişimi: karşılıklı bağlyeminı değişimi değildir. Bir üçgen olarak düşünmek lazım a, b ve c siteleri olsun. A sitesi sizin, b sitesi makalenizi alıyor ve sitenizin linkini koyuyor. Sonrasında c sitesi b sitesinin sizin makalenizin linki koyuyor ve böylkraldahile çapraz bağlyeminı değişimi yapmış oluyorsunuz.